Warsztaty prowadzi instruktorka artystyczna
Justyna Patecka-Lasek

– Graficzka, absolwentka i doktorantka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Stypendystka Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Wrocławia.

Od wielu lat współpracuje z Instytucjami kultury, takimi jak Wrocławski Klub Formaty, CK Zamek czy Centrum Kultury w Oławie. Odpowiedzialna za opiekę programową oraz koordynację wielu kursów, warsztatów, wystaw oraz plenerów artystycznych.

Współorganizatorka pierwszej edycji inicjatywy PrintCard – International Prints Exchange. Współpracowała między innymi z Siemacha SPOT Wrocław czy Ossolineum - Zakładem Narodowym im. Ossolińskich.

Prywatnie pasjonatka rekonstrukcji historycznej oraz tradycyjnych technik graficznych.

Intensywny kurs malarstwa

Kameralna pracownia

Kurs malarstwa przeznaczony dla osób chcących w sposób efektywny poznać tajniki różnorodnych technik malarskich. Przygotowany z myślą o profesjonalistach, ale także osobach początkujących czy przygotowujących się do egzaminów wstępnych do szkół artystycznych. 

Realizacje w pracowni odbywają się głównie w oparciu o obserwację zaaranżowanych martwych natur, a także studium modela, pejzaż czy wykonanie zadań pobudzających wyobraźnię. Program opiera się na rozwijaniu świadomości, wrażliwości i pogłębianiu umiejętności uczestników. Małe grupy pozwalają na kontakt z instruktorem, oraz korekty o charakterze indywidualnym.

Ważnym elementem naszych zajęć jest poszanowanie indywidualności każdego kursanta, poprzez rozwijanie ich temperamentów oraz predyspozycji artystycznych. W trakcie kursu będziemy poznawać podstawowe zasady rządzące malarstwem, kompozycję, kolorystykę, a także świadomą obserwację natury. Po uzyskaniu odpowiedniej dawki wiedzy kursant będzie samodzielnie stawiał sobie cele i wyzwania, a także dobierał tematy, których chce się podjąć, tak by rozwijać własną wypowiedź artystyczną.

W trakcie kursu poznasz tajniki posługiwania się różnorodnym medium malarskim, od akwareli, poprzez olej, farby akrylowe czy temperę. Malujemy na zróżnicowanym formacie, od miniatur do malarstwa wielkoformatowe.

Termin: Piątki, 17:00-21:00
Cena warsztatów: 350zł/miesiąc (4x4 godziny)

Wszelkie niezbędne materiały w cenie

Możesz także zapisać się korzystając z Messengera. Odpowiemy na wszystkie pytania, które możesz mieć w związku z warsztatami.

Zobacz także:

Intensywny kurs rysunku

Warsztaty przygotowujące na ASP

Grupa I w czwartki, 17:00 - 21:00 oraz grupa II w soboty, 10:00 - 14:00

Intensywny kurs rysunku dla osób chcących w sposób efektywny przygotować się do egzaminów na studia artystyczne, zgłębić tajemnice różnorodnych technik rysunkowych lub rozwijać dalej swoje twórcze pasje.

Graficzne i książki artystycznej

Grafika warsztatowa to wiedza dla nielicznych

Środy, 18:00 - 21:00

Grafika artystyczna to tradycyjna, bardzo stara technika powielania rysunku wykonanego na matrycy. Wiedza o niej dostępna jest dla nielicznych. Wszystko zaczyna się od pomysłu.

Ilustracja / Rysunek kreatywny

Daj upust swojej kreatywności

Soboty, 16:00 - 20:00

Zajęcia przeznaczone dla osób, które chcą rozwinąć swoją pasję. Opieramy się na wyobraźni i intuicji, jako na sile napędowej całego procesu tworzenia.

Intensywny kurs malarstwa

Warsztaty malarskie dla każdego (15+)

Piątki, 17:00 - 21:00

Interesujesz się malarstwem i chciałbyś rozwinąć swoje pasje pod okiem profesjonalistów? Ten kurs jest dla Ciebie.

Otwarta pracownia

Sprawdź godziny otwarcia