Warsztaty prowadzi instruktorka artystyczna
Justyna Patecka-Lasek

– Graficzka, absolwentka i doktorantka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Stypendystka Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Wrocławia.

Od wielu lat współpracuje z Instytucjami kultury, takimi jak Wrocławski Klub Formaty, CK Zamek czy Centrum Kultury w Oławie. Odpowiedzialna za opiekę programową oraz koordynację wielu kursów, warsztatów, wystaw oraz plenerów artystycznych.

Współorganizatorka pierwszej edycji inicjatywy PrintCard – International Prints Exchange. Współpracowała między innymi z Siemacha SPOT Wrocław czy Ossolineum - Zakładem Narodowym im. Ossolińskich.

Prywatnie pasjonatka rekonstrukcji historycznej oraz tradycyjnych technik graficznych.

Warsztaty graficzne i książki artystycznej

Grafika warsztatowa to wiedza dla nielicznych.

Grafika artystyczna to tradycyjna, bardzo stara technika powielania rysunku wykonanego na matrycy. Wiedza o niej dostępna jest dla nielicznych. Wszystko zaczyna się od pomysłu. Idea przeradza się w projekt, a ten, przechodząc liczne metamorfozy, ostatecznie staje się punktem odniesienia dla grafika. Od tego jaki materiał zostanie wybrany do jej wykonania zależeć będzie końcowy efekt. Wybrać można spośród różnych rodzajów matryc metalowych. Zazwyczaj wybór pada na blachy cynkowe albo cynkowo-tytanowe. Do wklęsłodruku można wykorzystać płytę pleksi która, mimo iż nie jest uważana za szlachetne tworzywo, dzięki swojej miękkości i przezroczystości znacznie ułatwia pracę, zwłaszcza na początku.
Warsztaty skierowane dla osób dorosłych, chcących zgłębić tajemnice technik graficznych, lub posiadających już doświadczenie i chcących kontynuować swoją pasję. W ofercie dla dorosłych odbiorców znajdują się techniki wymagające precyzji oraz skupienia. Oferta bazuje przede wszystkim na druku wklęsłym i wypukłym. Zajęcia w pracowni mają charakter ciągły. Grafika warsztatowa to nasza pasja, którą chcemy się dzielić w każdej możliwej chwili – zapraszamy więc także do indywidualnych spotkań poza warsztatami.

Termin: Środy, 18:00 – 21:00
Cena karnetu: 330zł / miesiąc
(4x3 godziny)

Wszelkie niezbędne materiały w cenie karnetu

Możesz także zapisać się korzystając z Messengera. Odpowiemy na wszystkie pytania, które możesz mieć w związku z warsztatami.

Zobacz także:

Intensywny kurs rysunku

Warsztaty przygotowujące na ASP

Grupa I w czwartki, 17:00 - 21:00 oraz grupa II w soboty, 10:00 - 14:00

Intensywny kurs rysunku dla osób chcących w sposób efektywny przygotować się do egzaminów na studia artystyczne, zgłębić tajemnice różnorodnych technik rysunkowych lub rozwijać dalej swoje twórcze pasje.

Graficzne i książki artystycznej

Grafika warsztatowa to wiedza dla nielicznych

Środy, 18:00 - 21:00

Grafika artystyczna to tradycyjna, bardzo stara technika powielania rysunku wykonanego na matrycy. Wiedza o niej dostępna jest dla nielicznych. Wszystko zaczyna się od pomysłu.

Ilustracja / Rysunek kreatywny

Daj upust swojej kreatywności

Soboty, 16:00 - 20:00

Zajęcia przeznaczone dla osób, które chcą rozwinąć swoją pasję. Opieramy się na wyobraźni i intuicji, jako na sile napędowej całego procesu tworzenia.

Intensywny kurs malarstwa

Warsztaty malarskie dla każdego (15+)

Piątki, 17:00 - 21:00

Interesujesz się malarstwem i chciałbyś rozwinąć swoje pasje pod okiem profesjonalistów? Ten kurs jest dla Ciebie.

Otwarta pracownia

Sprawdź godziny otwarcia